Jarmark Wielkanocny 2023 - podsumowanie

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023 roku na Płycie Rynku w Przystajni, po długiej przerwie spowodowanej pandemią odbył się Jarmark Wielkanocny, tradycyjnie połączony z konkursem wielkanocnym „Allllle Palma Wielkanocna”.

Tego dnia można było poczuć świąteczną atmosferę, malując i ozdabiając jaja wielkanocne, dekorując drzewko świąteczne. Miała też miejsce degustacja potraw: świeże pachnące ciasto, owoce polewane gorącą czekoladą, no i oczywiście tradycyjny chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Fundacja LAR.GO razem ze swoimi sponsorami: SORELLA, MASKPOL, GAWSTAL sp. z o.o, sp.k. częstowała nas ciepłym kremem paprykowym i kanapką z pastą paprykową. Można było rozgrzać się kawą i herbatą.

Przez cały czas towarzyszyła nam Grupa Teatralna „Galimatias: w osobie szczudlarzy Pani Kolorowa Kurka i Pan Zając, zabawiając, modelując piękne kompozycje z kolorowych balonów, częstując słodyczami oraz bardzo chętnie pozując do zdjęć.

Podczas Kiermaszu można było nabyć również świąteczne wyroby rękodzielnicze, zakupić wiele różnych, smakowitych pyszności.

Magiczna atmosfera zagościła podczas wspólnego słuchania i śpiewania wiosennych piosenek z zespołem Śpiewaczym „Lawenda” i „Ługowiacy”. Gościnnie wystąpił Kuba Kęsy uczestnik i finalista programu IDOL.

Nie zabrakło naszych mieszkańców ale też i zaproszonych gości.

Jednym z ważnych punktów Jarmarku był konkurs „Allllle Palma Wielkanocna”  Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 sołectw: Stany, Górki, Bór Zajaciński, Kuźnica Nowa, Mrówczak, Antonów, Podłęże Szlacheckie i Michalinów, Kuźnica Stara, Ługi -Radły, Kamińsko, Przystajń.  

Wszystkie Palmy Wielkanocne były przepiękne, precyzyjnie wykonane z wielką starannością. Każda z nich była niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju.

Mieszkańcy, sympatycy gminy i goście, jako jury konkursowe oddali łącznie 336 głosy i wybrali tą najpiękniejszą.. Palmę z Sołectwa Podłęże Szlacheckie i Michalinów. Gratulujemy wszystkim pomysłu, zaangażowania i talentu.

Dziękujemy wszystkim  strażakom, za to że czuwali nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas Jarmarku oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania.

Serdecznie dziękujemy Fundacji LAR.GO za pomoc w przygotowaniu naszego już tradycyjnego Jarmarku –  „RAZEM  MOŻEMY  WIĘCEJ..”

LOGO.png

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

Więcej zdjęć na facebooku KSW FOTO:

Przystajń - Jarmark Wielkanocny 2023, Część 1 [194 zdjęć]

Przystajń - Jarmark Wielkanocny 2023, Część 2 [191 zdjęć]

Przystajń - Jarmark Wielkanocny 2023, Część 3 [193 zdjęć]

Przystajń - Jarmark Wielkanocny 2023, Część 4 [190 zdjęć]